MENU
Головна » 2015 » Май » 5 » ЗВІТ про проведення тижня математики, фізики та інформатики у 2014/2015 н.р.
19:47
ЗВІТ про проведення тижня математики, фізики та інформатики у 2014/2015 н.р.

З  20 квітня  по 24 квітня 2015 р. в Чернівецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів № 38 було проведено тиждень математики, фізики та інформатики вчителями Герасим Т.І., Бурегою Н.Г., Харченко Г.Д. та Сеник Н.М.  Для проведення тижня були задіяні учні  5-11 класів, які були організаторами різних видів змагань.

Протягом тижня на уроках фізики та математики проводились інформаційні хвилинки про цікаві факти з життя  видатних вчених математиків та фізиків. Учні мали можливість перевірити свої теоретичні знання з даних предметів, розв’язавши ряд кросвордів.

Для учнів 5-6 класів, вчителем  математики Бурегою Н.Г.,   був проведений інтелектуальний марафон «Крок до зірок». На початку гри було створено дві команди, кожна з яких об’єднала знавців математики 5-их та 6-их класів.

Метою гри було активізувати пізнавальну діяльність учнів, поглибити їх знання з математики, стимулювати активну творчу роботу школярів, розвивати логічне мислення, кмітливість, уміння діяти в нестандартних ситуаціях,виховувати цілеспрямованість.

Команда, яка здобула І місце була нагороджена «золотою» зірочкою, а команда, яка посіла ІІ місце  - «срібну» зірочку.

Такі змагання виховують в учнів толерантне ставлення один до одного, вміння працювати в команді, вміння демонструвати багатство і красу світу математики.

 Цікаво пройшов конкурс  для вболівальників «Хто перший встав – того й капці». Учні розгадували прості та водночас логічні задачки під час перерв між турами змагання.

         Кращі представники 3-х класів прийняли участь в інтелектуальній грі  «Інформатики ми юні»,  де показали свої знання і уміння, які вони здобули на уроках інформатики. Учні об’єднувалися в команди по 7 чол. Команда "Ноутбуки-школярики" - 3-А клас і команда "Рятувальні флешки" - 3-Б клас.

 Мета заходу:

 • в ігровій формі пригадати основні поняття з інформатики;
 • розвивати уміння застосовувати отримані знання в нестандартних ситуаціях, розвивати увагу, спостережливість, логічне мислення;
 • виховувати інтерес до предмету, виховувати культуру поведінки і спілкування учасників; сприяти умінню працювати в команді.

На заході були присутні вболівальники (учні 3-х класів).

Учасники гри були активними, чітко відповідали на завдання конкурсу, їм було цікаво. Вони показали свої набуті знання і вміння з інформатики. Перемогу здобули учні 3-А класу. Всі учасники були нагороджені медалями від Комп'юшки, дипломами за участь і грамотою команда переможець.

Не менш цікавим є проведення КВК між класами, де також поєднані знання учнів з фізичної культури і математики: підвищення загального рівня культури учнів, розвиток творчої активності учнів, акторської майстерності; формування товариських відносин в класах та інше.

         Так у середу 22 квітня вчителем математики Герасим Т.І.  між учнями 7-их класів проводився «Математичний КВК». Учням було запропоновано  вісім математичних конкурсів.  

 1. «Розминка»
 2.  «Вірю-не вірю».
 3.  Конкурс капітанів.
 4.  «Кращий  обчислювач».
 5.  «Командний».
 6. «Теоретичний».
 7. «Уважність».
 8. «Закінчи вираз».

Між конкурсами учні розказували гімн одиниці та вірш про нуль , дві учениці були ведучими.

Перемогли учні 7-А класу.

        У четвер, 23 квітня, для учні 5-х класів була проведена презентація курсу Фізика дивовижного”.

Цей курс, це перше знайомство учнів з фізикою. Головна ідея курсу:

 1. СТВОРИТИ ФУНДАМЕНТ ДЛЯ СПРИЙНЯТТЯ І ВИВЧЕННЯ ШКОЛЯРАМИ СУЧАСНОЇ ФІЗИКИ;
 2. ЗБЕРЕГТИ ІНТЕРЕС ДО ДОСЛІДЖЕНЬ, ПІЗНАННЯ НАВКОЛИШНЬОГО СВІТУ;
 3. ЗРОБИТИ ПЕРШІ КРОКИ ДО ФОРМУВАННЯ ТВОРЧОЇ ОСОБИСТОСТІ УЧНЯ.

Під час знайомства з курсом, п’ятикласники виконували дослідження, проводили прості фізичні експерименти. Учні із задоволенням змагалися у різноманітних конкурсах, демонструючи кмітливість, винахідливість, творчість

ПЕРЕГЛЯНУТИ ФОТО

Категорія: МО природничо-математичного циклу | Переглядів: 2807 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]