MENU
Головна » 2015 » Ноябрь » 24 » ЗВІТ ПРО ПРОВЕДЕННЯ ТИЖНЯ МАТЕМАТИКИ ТА ІНФОРМАТИКИ
18:59
ЗВІТ ПРО ПРОВЕДЕННЯ ТИЖНЯ МАТЕМАТИКИ ТА ІНФОРМАТИКИ

З 9 по 13 листопада в ЗОШ № 38 проходив тиждень математики та інформатики. Завданням тижня було підвищити інтерес учнів до навчальної діяльності, до пізнання дійсності та самих себе, а також вихованню самодисципліни та самоорганізації. Впродовж тижня використовувались різні прийоми і форми організації урочної та позаурочної діяльності учнів, які забезпечували підвищення мотивації та пізнавального інтересу учнів, сприяли розкриттю внутрішнього їхнього потенціалу. 
Девізом тижня було:
Не просто слухати, а чути.
Не просто дивитися, а бачити.
Не просто відповідати, а міркувати.
Дружно і плідно працювати.

Розпочався тиждень театралізованим відкриттям. Учні 10 класу: Танасюк Андрій - "Магістр Наук", Слободян Анастасія - "Богиня Мудрості", Паламарюк Іванна - "Наука Інформатика", Продан Тетяна - "Наука Математика" запрошували всіх бути активними учасниками дійств, які відбуватимуться в школі протягом тижня.
Увага! Увага!
Послухайте нас!
Тиждень науки
Відкривається в нас.
Тиждень казковий, незвичний.
А зветься він — інформатико-математичний.
Хто розум, увагу, винахідливість має,
Нехай у гостi до нас завітає. 
Відкриваємо ми свято  
Всіх запрошуєм до нас  
І веселих і кмітливих,  
і цікавих, і сміливих. 
В понеділок відбувся міжнародний конкурс з інформатики та комп'ютерної вправності "Бобер 2015" у кабінеті інформатики. В ньому взяли участь 38 зареєстрованих до участі учнів із 3-10 класів. З собою вони взяли вправність, зібраність і кмітливість. 
У програмі тижня була запланована та проведена виставка учнівських стінгазет, присвячених цьому тижню. Учні школи мали змогу ознайомитися з цікавими знахідками та новинками завдяки цій виставці. Найактивнішими виконавцями газет стали учні: Урсатій Анна, Мукан Марк, Мороховський Назар - учні 6-Б класу, Продан Тетяна - учениця 10 класу, Дячук Микола, Коржос Роман - учні 5-А класу, Іванович Тетяна, Любчинська Юлія - учениці 7-Б класу і колектив учнів 6-А класу.
Учні 5 -7 класів взяли участь у традиційному конкусі "Добери назву". Метою конкурсу було залучення учнів до самостійної творчої діяльності, підвищення їх інтересу до інформатики та предметів, навколо нас. Переможцем в цьому конкурсі став той, хто придумав найвлучнішу назву хоча б до одного з них. Такими учнями стали: Мельничук Ілона, Бурдейний Павло, Хабайло Олександра, Юрчук Вадим, Скворцова Віталіна - учні 7-А класу, Бурачук Анна, Іванович Тетяна, Костюк Олег, Остафійчук Ніка, Михальська Олександра - учні 7-Б класу, Гарасимчук Настя, Карп Діана, Євдощак Каріна, Лепестова Олена, Париська Настя - учні 5-А класу. 
У вівторок і четвер для учнів 2, 4 класів проводилася математична міні-вікторина ученицями 10 класу: Паламарюк Іванною та Дячук Оксаною, на якій звучали цікаві повідомлення, розв’язувалися завдання, проводилися інтелектуальні турніри.
Не менш цікавою і захоплюючою для учнів 6-их класів виявилася гра "Вишиванка". Метою гри було узагальнити знання та вміння з теми «Десяткові дроби та дії над ними»; розвивати інтерес учнів до предмету математики, вміння працювати в групі; виховувати  доброту, взаємоповагу, готовність прийти на допомогу до того, хто її потребує. Учні в класах розбивались на три команди. Граючи, вони по черзі відкривали ігрове поле. Якщо поле відкривалось "чистим", хід переходив до іншої команди. При відкриванні "кольорових" рядів команди отримували відповідні бали. Таким чином, пройшовши гру до кінця, кожна команда складала свою "Вишиванку". Виграла команда, яка набрала найбільшу кількість балів.
В 5-А класі був проведений конкурс-змагання «Інфознайка». Метою заходу було поглибити і розширити знання учнів з інформатики; розвивати пізнавальний інтерес, творчу активність, допитливість, логічне мислення; почуття колективізму, відповідальності, вміння працювати командою, виховувати потребу співпереживання і взаємодопомоги. В конкурсі змагалися команди "Діамант" та "Дестрой". Інформатику учні вивчають всього третій місяць. Цікаво було дізнатись, а чого вони навчились за цей час? Боротьба була запеклою, і команда "Дестрой" довела, що вона найкраща, що вони "Інфознайки".
В рамках тижня був проведений відкритий урок у 4-Б класі з інформатики «Копіювання і переміщення фрагментів тексту». На уроці не тільки формувались знання і вміння учнів копіювати, переміщувати фрагменти тексту в середовищі текстового процесора, а і протягом усього уроку вчитель виховувала в них любов до рідного краю, його традицій, шляхом складання віночка. Від кожної з квіточок українського віночка були запропоновані тестові завдання. За кожну правильну відповідь протягом уроку учень нагороджувався квіточкою. Своєю славною працею в кінці уроку кожен створив свій віночок. Учні дізнались, що кожна квіточка на цій землі — це не просто краса, а ще й велика природна сила, яка передається дівчині через віночок. Фрагменти тексту, взяті для пояснення матеріалу і для роботи за комп'ютером, виховували в учнів теж національну самосвідомість.
Вчителем математики Герасим Т.І. був проведений між учнями 5-их класів «Математичний КВК».  Гра складалася з 6 конкурсів: конкурс теоретичний, математична естафета, конкурс капітанів, конкурс намалюй емблему, конкурс «Математична вікторина», усний рахунок. Також був конкурс для глядачів, де учні відповідали на жартівливі математичні запитання. Учениця 9 класу, Оринчук Аліна, розказала п'ятикласникам казку про два трикутники та вірші про математику. 
Тиждень пройшов на належному рівні. Діти показали гарні знання, вміння та зацікавленість предметами, навички та творчі здібності. Сподіваємось, що шкільне життя дітей цього тижня було більш цікавим і запам'ятається надовго. 
Якщо хочеш досягнути 
У житті своїм вершин
Математику збагнути
Мусиш тонко, до глибин.
Калькулятор і комп'ютер, -
Хто сьогодні їх не зна?
Та за пояс їх запхнути
Може світла голова.
Та коли чогось не знаєш,
Час це вивчити настав.
Не махай на все рукою,
Не лінуйся, а учись
Бо чого навчишся в школі,
Знадобиться ще колись!

Переглянути світлини https://drive.google.com

Категорія: МО природничо-математичного циклу | Переглядів: 3166 | Додав: Юра | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]