MENU
ВІТАЄМО на офіційному сайті Чернівецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №38. Навчання в закладі проводиться державною українською мовою   

 Бібліотекар:  Чопик Ольга Володимирівна

 Освіта: Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича, філологічний факультет.

 Спеціальність за дипломом: викладач української мови і літератури.

 Категорія: спеціаліст.

 Загальний стаж: 4 роки.

 Стаж роботи у бібліотеці: 1 рік 4 місяці.

 

 

 

 

 


Нормативно-правова база

Закон про бібліотеки - ПЕРЕГЛЯНУТИ

ІНСТРУКЦІЯ про порядок доставки, комплектування та облік навчальної літератури - ПЕРЕГЛЯНУТИ

Порядок комплектування та облік підручників - ПЕРЕГЛЯНУТИ

Акт передачі підручників - ПЕРЕГЛЯНУТИ 


  7 квітня у школі для учнів 6-х класів було проведено виховний захід «Подорож книжковим морем». Школярі мали можливість проявити свою обізнаність, кмітливість, винахідливість та ерудованість у сферах української, світової літератури, народної творчості. Об'єднавшись у три команди, школярі змагались за номінації «Інтелектуальна надія», «Скарбничі народної мудрості», «Провідники у книжковому морі». Учні кожної з команд проявили свої здібності та знання і були нагороджені грамотами та солодкими призами. Свято пройшло в атмосфері творчих й інтелектуальних пошуків та створення ситуації успіху.


 

8 квітня учні 5,6,7 класів  в рамках Тижня дитячої книги відвідали Чернівецьку обласну бібліотеку для дітей. Бібліотека славиться своїми багатими фондами художньої літератури та періодики для дітей (близько 100 найменувань періодичних видань). Учні побували у різних залах (для дітей дошкільного та шкільного віку, читальній залі), побачили цікаві та оригінальні книжкові виставки, виставку членів гуртка «Орігамі». Також спеціально для учнів нашої школи транслювали цікавий відеоролик, створений працівниками бібліотеки «Українські державні та релігійні свята». Учасники екскурсії повернулись додому з великим багажем нових знань та незабутніми враженнями.


 

   З 4 по 8 квітня у школі проходив Тиждень дитячої книги, у рамках якого учні мали можливість взятии участь у цікавих заходах. Для учнів 1-х та 4-х класів відбулась екскурсія у Дитячу бібліотеку Садгори. Бібліотекар Руцька А.І. знайомила учнів 1-х класів з новими надходженнями художньої літератури та періодичними виданнями для дітей. Учні 4-х класів мали можливість розширити свої знання про довідкову літературу - словники, енциклопедії та їх види. Такі заходи сприяють розширенню кругозору учнів та доручення до культури читання та відвідування бібліотеки.


11 березня 2016 р. у Чернівецькій гімназії №5 відбувся міський етап Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач». У конкурсі взяли участь учні 6-Б класу Москаль Ольга та Урсатій Анна, на якому  вони представляли твір Р.Е.Распе  «Пригоди барона Мюнхаузена», за що були нагороджені дитячими книгами. Конкурс був надзвичайно корисним та пізнавальним, адже він сприяє поширенню культури читання серед учнівської молоді та збільшенню інтересу дітей до творів сучасних українських та зарубіжних авторів.


Тиждень дитячої книги (ЗВІТ)(2015 р.) - ПЕРЕГЛЯНУТИ ЗВІТ

Апогеєм Тижня  дитячої книги стало свято «Золота полиця моєї родини», у якому взяли участь сім'ї, де читання книг є запорукою злагоди та розуміння між дітьми та дорослими. За допомогою різноманітних конкурсів діти та батьки поступово розкривали свою ерудованість та обізнаність у сфері літератури, ділились досвідом сімейного читання та виховання підростаючого покоління на кращих зразках світової та української прози. Можна сподіватись, що подібні заходи стануть традиційними у школі.

Переглянути в фотоальбомі - photo

Місячник шкільної бібліотеки
Звіт бібліотекаря Чернівецької ЗОШ №38 (2015р.)
- ПЕРЕГЛЯНУТИ ЗВІТ 

  В рамках місячника шкільної бібліотеки проводились різноманітні виставки, присвячені пам'ятним датам та для загального розвитку дітей, такі як «14 жовтня – День українського козацтва», «Класика української літератури», «Творчість Миколи Бажана», «Галерея крилатих висловів про книгу», «Творчість Оскара Уайльда», «Незаслужено забуті книги», «Подорож до країни книжок-чомучок», «Що таке словник». Також у бібліотеці створено постійно діючі книжкові виставки та викладки художньої та довідкової літератури: «Казки народів світу», «Українські народні казки»,  «Світова література для дітей», «Дивовижний світ природи», «Український фольклор», «Бережімо природу», «Підкорення людиною космосу», «Спортивні досягнення українців», «Праці видатних українських мовознавців та літературознавців» , «Світ детективу» та інші.

Переглянути в фотоальбомі - photo

  В рамках Місячника шкільної бібліотеки відбулась екскурсія учнів 1-х класів у дитячу бібліотеку Садгори. Школярі мали змогу дізнатись, що таке бібліотека, які послуги вона надає, як слід поводитись із книгами і як довго зберігати у себе.  Першачкам було надзвичайно цікаво побачити таку велику кількість книг та  періодичних видань для дітей, довідатись про безкоштовні послуги, які надає бібліотека. Проводити екскурсії для першокласників у дитячу бібліотеку вже давно стало традицією для нашої школи, адже це дає можливість відкрити для наймолодших школярів двері у безмежний світ читання.

Переглянути в фотоальбомі - photo

За підсумками проведеного місячника шкільних бібліотек та аналізу читацької активності учнів школи кращими читачами бібліотеки стали: 
-    учениця 4-Б класу Найда Ольга;
-    учениця 4-Б класу Сірецька Анастасія;
-    учениця 7-А класу Чеботаренко Анна-Марія;
-    учениця 7-А класу Чеботаренко Анна-Вікторія;
-    учениця 7-А класу Мельничук Ілона;
-    учениця 7-А класу Скворцова Віталіна;
-    учениця 7-А класу Катан Анастастія;
-    учениця 9-Б класу Оринчук Аліна;
-    учениця 9-Б класу Гамаль Віталіна.
Бажаємо нашим книголюбам успіхів у навчанні та подальших звершень у невичерпному царстві книг!

Переглянути в фотоальбомі - photo