MENU
ВІТАЄМО на офіційному сайті Чернівецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №38. Навчання в закладі проводиться державною українською мовою   

Історія КІДу школи І-ІІІ ступенів №38 м.Чернівців

 

 

    Музей нашої школи розпочав свою роботу ще у 1964 році під керівництвом вчителя англійської мови Бабінської Анни Наумівни. Слідопити школи знайшли  на братській могилі у Садгорі і’мя словацького воїна-партизана Яна Налепки. Тоді вони вирішили дізнатися про долю цієї людини і розпочалися пошуки. За допомогою музеїв Чехії, Словаччини, гімназій які носили і’мя цього героя, зустрічей з його друзями по зброї та родичами, зібрали багато цінних матеріалів.
   У 1970 році музею було присвоєно ім’я героя Словаччини – Яна Налепки. Керівник КІДу А.Н. Бабінська проводить екскурсію для гостей музею: Йозефа Налепки, його сина Олександра та дочки Тамари 31 серпня 1979р.

Музей відвідували чеські і словацькі консули, рідні брати Яна Налепки, його побратими по зброї, працівники тролейбусного заводу "Шкода”, ветерани та інші.

Недалеко від школи знаходиться меморіал радянсько-чехословацьких воїнів, де поховано 58 бійців.
Серед них і воїни загону Яна Налепки, сам Ян Налепка і бійці І Чехословацького корпусу під командуванням Людвіка Свободи.


Учні нашої школи знають біографію Яна Налепки, знають про його життєвий шлях і бойові дороги, знають про його подвиг. Життя Налепки стало для всіх прикладом.
Учні школи на Батьківщині Яна Налепки.
Літо 1975рік.


Почесними членами музею є також інші видатні люди, наприклад
 композитор Дунаєвський, льотчик-космонавт Шонін Г.С., Волков В.М., Філіпченко А.В., Кубасов В.Н.,
Єлисєєв А.С., Шаталов В.А., чиї особисті підписи можна побачити на стенді.За участь кідівців у вікторині «Чи знаєш ти Чехословаччину»?
представник з Москви вручає музею школи кольоровий телевізор(1974р.)За активну роботу президента КІДу Юзефович Станіславу
 нагороджують дипломом і знаком Пошани ІІ ступеня за зміцнення братніх зв’язків України і Словаччини (1986р.)


У 1990році учні разом з керівником КІДу Кадобянським З.Б.
 побували у місті Рязані на фестивалі музеїв.Зустріч з журналістом міжнародної федерації преси
Національної Спілки України Жаном Макаренко (грудень, 2006р.)11 квітня 2008 року музей та меморіал слави на Садгірському кладовищі, де поховано 33 словацьких воїни відвідав
Надзвичайний  і Повноважний посол Словаччини в Україні Урбан Руснак.