MENU
Головна » 2016 » Апрель » 12 » Демократична школа
16:44
Демократична школа

11-12 квітня 2016 р. у Чернівецькій ЗОШ № 38 відбувалася презентація Всеукраїнської програми освіти для демократичного громадянства і прав людини “Демократична школа”. Двоє досвідчених тренерів Герасим Н.П. та Маркус Н.І. зустрілися із шкільною родиною, провели вступний тренінг, учасниками якого були учні, батьки школи, вчителі, адміністрація та представники громади. Громаду представляли: Сірман Д.О. – приватний підприємець, керівника органу самоорганізації, і помічник народного депутата Рудика Сергія. , Бочулинський В.П. – член ГО «Майдан», Савіна Г.М. – голова ЧМГБО «Батьківський оберіг». До роботи у тренінгу долучилися головні інспектори управління освіти Чернівецької міської ради Воробець Г.П. та Кізіма С.С. Учасники тренінгу відстоювали свою громадянську позицію, висловлювали власні думки, поважаючи погляди інших. Адже розвиток демократії в школі потребує різностороннього залучення зацікавлених осіб та їхньої активної співпраці на шляху до змін в системі організації навчально-виховного процесу.

Учасники зустрічі мали можливість ознайомитися із напрямками розвитку демократичної школи:

  • зв’язки, партнерство та співпраця з місцевою громадою та батьками;
  • демократичне середовище і демократичне врядування;
  • освіта для демократичного громадянства і прав людини у навчально-виховному процесі.

Сучасна школа – це значно більше, ніж традиційна передача знань. Сьогодні школи повинні допомагати учням вчитися, як керувати власним життям, критично мислити, здобувати навики для розв’язання проблем, брати на себе відповідальність, розвивати навики, необхідні для життя у демократичному суспільстві.

Сподіваємося, що запал та енергію, здобуті на тренінгу, кожен учасник навчально-виховного процесу використає у своїй щоденній практиці. Демократичний розвиток школи – це процес, а не результат.

ПЕРЕГЛЯНУТИ СВІТЛИНИ

Переглядів: 461 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]