MENU
Головна » 2016 » Ноябрь » 15 » Листопад приносить нові враження...
21:39
Листопад приносить нові враження...

 

З вересня 2016 року в ЗОШ 38 викладаються курси громадянської освіти, що мають на меті не тільки  засвоєння учнями теоретичних знань про права людини, гендерну рівність, толерантність, повагу до релігії, безпеку і мир, але  і  набуття практичних навичок, що стануть у нагоді в повсякденному житті.
Уроки громадянської освіти в першу чергу спрямовані на формування школяра як повноцінної особистості у сучасному суспільстві, тому учні на заняттях, використовуючи  знання та вміння, вчаться бути активними громадянами. Ось їх перші враження від відвідування курсів ОДГ та ОПЛ.
Танасієвич Анастасія, учениця 7-А класу про курс «Живи за правилами»:
«Мені подобається, що вчитель проводить заняття у формі гри, в якій ми самі керуємо процесом навчання, робимо висновки,інколи вони різняться,але в цьому вбачаємо демократію — кожна думка має право на існування. Вчимося розв'язувати конфліктні ситуації, долати проблеми у шкільному житті. Я стала більш впевненою, вільно орієнтуюся у своїх правах і можу вільно висловлювати свою думку”
Бурачук Анна, учениця 8 — Б класу:
«Усі ми чудово розуміємо, що немає майбутнього без минулого. На уроках ми розглядаємо основи державності, які базуються на традиціях. Найбільше враження справили бесіди про родинні реліквії, адже ми виступали ініціаторами презентаційного матеріалу. Завдяки цьому  курсу я починаю розуміти, яке воно насправді доросле життя. Я виховую в собі людяність та  любов до своєї країни».
Крижановська Карина, учениця 10 класу:
«На заняттях  демократичної школи дізналася багато нового та корисного про гендерну рівність, права та обов'язки людей. Найбільш цікавим для мене було складання “Кодексу рівності”  учнів 10 класу нашої школи. Вчитель подає багато важливої  інформації, що допомагає мені формувати власну поведінку, ставлення до навколишнього світу та людей, що мене оточують».
Завдання вчителя на цьому етапі - щоб діти не обмежувалися школою, а вміли реалізувати себе у суспільстві,  відстоювати свої права та поважати думку інших, мирно вирішувати конфлікт, усвідомлюючи, що кожна людина є особистістю.
Верстяк С.,президент школи, учень 11 класу : 
“24 жовтня ми підтримали голосами громадську ініціативу чернівчан щодо будівництва спортивного майданчика. Маємо надію, що наша активна позиція допоможе реалізувати проект, і діти Садгірського району отримають нове футбольне поле.”
Костинюк Ніна Вікторівна, викладач курсів громадянської освіти:
« Ми є очевидцями побудови демократичної школи, в якій учням надається свобода думки та слова, де пропагується міцна співпраця вчителя та учня, заснована на довірі. Україна переживає складний період своєї  історії,  і єдина річ, яка може щось змінити в покращенні свобод і прав людини – це освіта, фундаментом якої повинна стати демократія!»

 

Переглядів: 496 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]