MENU
Головна » 2017 » Ноябрь » 24 » Партнерство заради дітей
19:33
Партнерство заради дітей

На сьогодні головною складовою формули успіху нашої школи є тісна співпраця з батьками. Формуванню цієї формули передувала участь школи в проекті «Школа, як осередок розвитку громади» за підтримки Всеукраїнського фонду «Крок за кроком», мета якого - сприяння розвитку партнерства між школою й громадою, а також задоволення потреб місцевої громади. Участь у програмі вплинула на заміну самої філософії, сприйняття батьківської громадськості у школі, завдання якої полягало не тільки в забезпеченні матеріально-технічних потреб, а й визнання за батьківською громадою права на участь в усіх напрямках діяльності закладу. Ми запровадили державно-громадське управління школою, ми стали відкриті до співпраці з усіма організаціями, органами місцевого самоврядування, членами громади. Наша школа стала культурно-освітнім центром, яка надає не просто освітні послуги учням, а й залучає батьків до вирішення соціальних та інших проблем, які існують як у школі, так і в громаді.

Саме з того часу успішно функціонує ГО «Батьківський оберіг», яку незмінно очолює в минулому викладач школи, а зараз бабуся та успішна пані Савіна Г.М. Вона вміло координує роботу класних батьківських ініціативних груп, що надають як фінансову, так і організаційну допомогу у вирішенні нагальних питань. Звичайно, внесок батьків не може зрівнятися з бюджетними коштами, що їх отримала школа цьогоріч: він втричі менший за державну допомогу. Але сьогодні, напевно, прийшов такий час, що ми цінуємо батьківську допомогу не за кількістю вкладених коштів, а за їх небайдужість, потужну підтримку саме в той період, коли це життєво необхідно для школи, за те, що вони незмінні наші партнери в освітніх проектах, виховних заходах.

дозвольте від імені директорського корпусу та вчительського колективу ЗОШ №38 висловити безмежну вдячність батькам за усвідомлену позицію – як один із вирішальних чинників результативної діяльності усього шкільного механізму. Ми щиро сподіваємося, що в наступному році бюджетні кошти на освітні установи збільшаться, а фінансове навантаження на батьків зменшиться.

Хочу зазначити, що за останні два роки школа отримала чималі фінансові вливання з міського бюджету. Оновлено комп’ютерний клас, створена сучасна шкільна їдальня, здійснено благоустрій шкільного подвір’я. Ми вдячні владі всією шкільною громадою за таку значну фінансову підтримку, але ми теж не стоїмо осторонь: сміливо можу констатувати, що школа має гарний досвід пошуку альтернативних джерел фінансування. Здійснюючи фандрайзинг, ми зуміли створити ще один спортивний зал «Малюк», організувати дозвілля учнів під час вихідних та канікул. Ми відкриті для батьків і всієї нашої громади: на сайті школи ми завжди вчасно виставляємо звіт з документальним підтвердженням про використані кошти. Всі мають доступ до публічної інформації, тим більше, що цього вимагає новий Закон про освіту.

Довгий час ми дотримувались правила: меншість підкорюється більшості, проте участь нашої школи впродовж трьох останніх років у Всеукраїнській програмі освіти для демократичного громадянства «Демократична школа» за підтримки Ради Європи спонукала всіх учасників навчально-виховного процесу працювати над демократичним розвитком школи, вносячи зміни у шкільні правила, розробляючи механізми вирішення конфліктів, а також запроваджувати принципи демократії, розвиток громадських компетентностей.

В черговий раз хотілось би загострити увагу на проблемі, яка може виникнути в кожній школі та дитячому садочку: коли одні батьки хочуть і можуть дуже багато, а в інших - ресурс обмежений. Роль керівника - вміти врегульовувати такі питання, оскільки на думку меншості теж слід зважати, потрібно бути толерантними по відношенню один до одного, що є основними принципами європейської демократії.

Якби ми з вами сьогодні пофантазували і уявили, що весь бюджет міста інвестовано в чернівецьку освіту, то, напевне, всерівно цього б не вистачило для створення сучасного освітнього середовища, яке задекларовано в концепції Нової української школи. Тому, обговорюючи питання пріоритетних напрямків фінансування, акцентуємо увагу на тому, що серед першочергових проектів слід обирати ті, що дбають про забезпечення життя й здоров’я дітей: ремонт харчоблоків; встановлення пожежної сигналізації; покращення медичного обслуговування; створення спортивних майданчиків - таких, які б приваблювали учнів, щоб вони хотіли перебувати на свіжому повітрі. В світлі останніх подій, щоб подбати про безпеку дітей, слід подумати і про встановлення відеоспостереження.

Наша громада взяла на озброєння українське прислів’я, яке навчає демократії: «Що громада забажає, того і пан не поламає» для участі в програмі «Бюджет ініціатив чернівчан» з проектом будівництва на території школи сучасного спортивного майданчика. Потужна конкуренція багаточисельних мікрорайонів міста фактично не залишала нам шансів на перемогу, проте злагоджена робота усіх ланок, приголомшлива підтримка громади дала переможний результат – майданчик буде! На власному прикладі ми зрозуміли, що можемо громадою вирішувати найгостріші проблеми, що постають сьогодні перед сучасною школою, прозорим голосуванням досягати справедливого рішення щодо розподілу коштів на матеріально-технічну базу закладу, цим самим безпосередньо впливаючи на бюджетну політику міста.

Думаю, що сьогодні наше зібрання прийме ряд важливих рішень. Тож ми маємо пропозиції для шкіл, в яких за бюджетні кошти роблять ремонтні роботи: пропонуємо створити на рівні міста свій батьківський технічний нагляд, який би паралельно з іншими державними структурами контролював якість виконання робіт підприємцями, а головне, щоб в цю комісію входили батьки-фахівці, бо не в кожній школі можна знайти таких батьків.

Ще одну пропозицію, звичайно, буде важко втілити в життя, але право на обговорення вона має. Щоб зменшити фінансове навантаження на батьків, пропоную для кожного закладу створити банківську картку, на яку начисляти певну суму грошей на щоденні мінімальні непередбачувані потреби школи, а школу зобов’язати щоквартально звітувати про використання коштів.

І на кінець хочу сказати, що наша практика показує: школа і батьки – могутній успішний тандем. Тож ми і надалі продовжуватимемо активну співпрацю і сподіватимемось на ще більшу підтримку від батьківського осередку.

Переглядів: 357 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]