MENU
Головна » 2021 » Март » 22 » СВІТ ЗМІНЮЄТЬСЯ – ПОВИНЕН ЗМІНЮВАТИСЯ ВЧИТЕЛЬ!
19:46
СВІТ ЗМІНЮЄТЬСЯ – ПОВИНЕН ЗМІНЮВАТИСЯ ВЧИТЕЛЬ!

СВІТ ЗМІНЮЄТЬСЯ – ПОВИНЕН ЗМІНЮВАТИСЯ ВЧИТЕЛЬ!

Юрій Васильович Палій – вчитель трудового навчання та інформатики Чернівецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №38, вчитель вищої категорії, вчитель-методист, лауреат Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року – 2014», вчитель-експерт Microsoft.

Із 2014 року мене запрошують бути членом журі на Всеукраїнських олімпіадах з трудового навчання. Коли я туди приїздив, то спершу був розчарований якістю виробів та інструментів, якими працюють учні. Олімпіади показували, що така ситуація по всій Україні. Тоді я замислився, як саме можу змінити її. Чим ще я як учитель можу бути корисним дітям?

Запропонував директорці придбати бодай щось з ручного інструменту. Про електрифікований – навіть не йшлося! Але вона відповіла: «Коштів бракує на потреби школи, але будемо шукати спонсорської допомоги». Тож я почав шукати альтернативи. Спершу це були краудфандингові платформи. Нічого не вийшло, бо я не мав знань для написання проєктів та й боявся, що мені можуть відмовити.

Потім я почув про проєкт у Баранівській ОТГ, єврогранти і місцеві програми. Я дізнався, що в Чернівцях є Бюджет міських ініціатив. Переглядаючи освітні проєкти, побачив, що більшість шкіл хочуть покращити виключно інфраструктуру: реконструювати їдальні, фасади, встановити спортивні майданчики. І жодного проєкту про наповнення навчальними матеріалами: обладнанням, технікою, лабораторією. Про майстерню з трудового взагалі не йшлося. Тому я вирішив написати проєкт модернізації майстерні. Команда ЗЗСО 38 м. Чернівці подала його на Бюджет міських ініціатив Чернівців.

За підтримки батьків і громади заявка перемогла.

Оновлена майстерня трудового навчання та технологій запрацювала 1 вересня 2020 року. Мене тішить, що діти з великим захопленням мчать туди на уроки, щоби скоріше попрацювати на новому обладнанні. І хлопці, і дівчата, і навіть їхні батьки заходять поглянути на наші обновки. Тепер ми з учнями можемо обирати цікавіші, складніші вироби. Адже ми маємо, на чому їх творити, а не лише перемальовувати до зошита. Нинішні проєкти на уроках цікаві для учнів. Вони відкривають можливості для самостійного висування і реалізації ідей, розвивають навички XXI століття, забезпечують створення корисної і красивої речі, такої, що має практичне застосування.

Окрім цього, за допомогою найновішого обладнання учні можуть виготовляти та презентувати вироби, створені власними руками. У майбутньому це дасть їм можливість започаткувати власну справу. Наша сучасна шкільна майстерня сьогодні – це наші сучасні громадяни завтра.

Переглядів: 70 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]