MENU
Головна » 2017 » Декабрь » 1 » Жити гідно щодня!
21:52
Жити гідно щодня!

 

Чернівецька ЗОШ №38 завжди в центрі важливих та актуальних подій, щодня готова відкривати для себе нові невідомі горизонти. Завдяки участі в програмі «Демократична школа» ми вже третій рік поспіль отримуємо грунтовний досвід у сфері демократизації шкільного осередку, маємо змогу вивчати основні формотворчі компоненти громадянської освіти, фундаментом якої є дві домінантні цінності – людська гідність та рівність.

Як це – бути гідним? І що таке насправді гідність?

Саме на ці запитання і намагалися дати відповіді учасники тематичного зібрання, приуроченого Дню Гідності та Свободи, що відбулося 22 листопада 2017 року. Поняття «гідності» розглядалося крізь призму громадянської позиції, історичного минулого та сьогодення, релігійних поглядів, морально-етичних цінностей, літературного бачення принципів демократичного суспільства.

Учні 7-8 класів підготували тематичний флеш-моб, намагаючись донести присутнім в залі своє учнівське бачення згаданої проблеми. На думку школярів, гідність – це внутрішнє відчуття благородства та власної відповідальності за своє життя та життя близьких. Невеличкі білборди в руках учнів переконували, що чесніть, благородство, порядність, милосердя та доброзичливість допомагають людині стати гідною.

Директор школи Горевич Ж.В. у своєму виступі зазначила, що проблема гідності має не лише особистісний вимір. У світі шанують народи і країни, які самі себе поважають, тобто мають почуття власної гідності. Підтримали цю аксіому представники учнівського самоврядування, що у співпраці з вчителями історії підготували презентацію-спогад про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, вшанували патріотизм і мужність громадян, які в листопаді 2013 року - лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини- громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору.

Хвилиною мовчання присутні в залі вшанували Героїв Майдану та воїнів-захисників України, що загинули під час військових дій на Сході України.

На захід завітали і представники громадськості. Депутат Чернівецької міської ради Бурега Ю.І. зокрема акцентував увагу на тому, що збереження та захист людської гідності має лягати в основу будь-якої правової держави. Гідність об’єктивно притаманна кожній людині, але відчуття людиною себе як цінності (почуття власної гідності) з’являється лише за певних умов, створення яких є основним обов’язком держави щодо людини.

Ідея гідності людини є фундаментом для християнського віросповідання. Саме про це говорив у своїй промові запрошений на захід православний священик отець Назарій. З точки зору церкви гідність кожної людини виявляє абсолютну рівність кожного перед Богом, яка не дозволяє нам трактувати когось меншовартісним через іншу культуру, нетрадиційні погляди на життя, соціальний статус тощо. Отець Назарій зазначив, що принцип гідності людини у наш тривожний, переповнений конфліктами, час є ключовим у підходах до вирішення проблем соціальної нерівності, підтримці людей з обмеженими можливостями і особливими потребами, відстоюванні особистих прав кожного. Панотець закликав поважати одне одного, дотримуватися морально-етичних принципів, що є основою духовного життя українців.

Естетико-культурним емоційним обрамленням вечора слугували вдало підібрані тематичні хвилинки поезій, автори яких безпосередньо власним прикладом втілювали в життя демократичні цінності. Учні декламували Василя Симоненка («Ти знаєш, що ти людина?»), Роберта Бернса («Чесна бідність») та нашу сучасницю Ганну Байрак («Рік гідності»). Окремою трагічною нотою прозвучала згадка про Василя Стуса – славетного лицаря свободи, символу незламної волі, життя якого стало суцільною боротьбою за людську гідність, за власні погляди, за право на творчість та за просте, на перший погляд, право жити за власним розсудом; навіть, право на життя, якого геніальний поет був позбавлений тоталітарним соціалістичним режимом.

На кінець зібрання усі учасники прийшли до спільного висновку, що сьогодні важ­ливо не забувати, що нова Україна будується на вчинках і цінностях кожної окремої людини. І завдання молодого покоління - аби тисячі жертв боротьби за права і свободи людини не були марними, - жити гідно що­дня.

Переглядів: 369 | Додав: apuhalska | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]