MENU
Головна » 2017 » Ноябрь » 17 » Жодного кроку на місці: нова історія успіху від Чернівецької ЗОШ 38
14:28
Жодного кроку на місці: нова історія успіху від Чернівецької ЗОШ 38

Вже третій рік поспіль Чернівецька ЗОШ І-ІІІ ступенів №38 – активна учасниця програми «Демократична школа», завдяки якій ефективно та успішно оновлюється зміст навчально-виховного процесу. Введені в навчальний план дисципліна з громадянської освіти, вже дали перші результати. В наших учнів формується кардинально нова незалежна громадянська позиція.

Демократичний курс змін цьогоріч став поштовхом для участі шкільного осередку в програмі «Бюджет ініціатив чернівчан», що мала на меті залучення громадськості до розподілу коштів міського бюджету та спрямована на демократичний процес обговорення територіальною громадою окремих напрямків використання цих коштів.

«Що громада забажає, того і пан не поламає…», - навчає демократії українське прислів’я, яке і взяли на озброєння найцілеспрямованіші лідери нашої шкільної громади. Для участі у конкурсі Бюджету ініціатив чернівчан ініціативна група підготувала проект будівництва на території школи сучасного спортивного майданчика зі штучним покриттям орієнтованою вартістю 999.000 гривень, що дасть змогу урізноманітнити спортивне дозвілля учнів, утвердить канони здорового способу життя підлітків. Використовувати можливості спортивного майданчика матимуть змогу не тільки учні школи, а й усі діти мікрорайону.
Вдало пройшовши усі технічні етапи реєстрації та отримавши позитивну експертну оцінку, наш проект був визначений під 74 великих проектів для голосування. Потужна конкуренція багато чисельних мікрорайонів міста фактично не залишала нам шансів на перемогу, проте злагоджена робота усіх ланок шкільного демократичного механізму, приголомшлива підтримка громади дала переможний результат – майданчик буде!

Звичайно, цьому передувала клопітка праця:

  • всеохоплююча інформаційна кампанія (створення відеороликів із закликами «не залишатися байдужими»;

  • розповсюдження агітаційних листівок;

  • виступи на шкільних та батьківських зборах; засідання шкільного учнівського врядування; активні дописи на сайті школи та в соцмережах);
  • підтримка садгірської громади та тісна співпраця з депутатським корпусом ( участь у міських заходах, партнерська підтримка школою малого проекту «Будівництво дитячого майданчика» в Садгірському районі, ініційованому депутатом міської ради Бурегою Ю.І.);

  • продуктивна діяльність батьківського осередку, що не залишився осторонь проблем школи, а спільними зусиллями зумів підтримати організацію голосування.

Перемога у Бюджеті ініціатив, на нашу думку - це впевнений крок у напрямку втілення демократичних цінностей в наше повсякденне життя, адже на власному прикладі ми зрозуміли, що можемо громадою вирішувати найгостріші проблеми, що постають сьогодні перед сучасною школою, прозорим голосуванням досягати справедливого рішення щодо розподілу коштів на матеріально-технічну базу закладу, цим самим безпосередньо впливаючи на бюджетну політику міста. А головне – ми отримали неабиякий кредит довіри від батьків та жителів мікрорайону, що з нашою допомогою змогли повірити у власні сили та справедливість демократичного суспільства, яке будуємо. 

Переглядів: 384 | Додав: Юра | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]