MENU
Головна » Статті » Школа » Школа

Як живе вчитель у Франції

Стати вчителем у Франції вельми непросто. Чому? Та тому, що з однією вузівською "корочкою" молодого фахівця на роботу ніхто не прийме. Справа в тому, що у Франції вчителів наймає на роботу не школа, а держава (відповідно, конкретний директор школи не має права звільнити педагога без згоди "зверху"). Держава щорічно виділяє певну кількість вчительських місць і проводить на них конкурс. При цьому число бажаючих їх зайняти - у декілька разів більше, тому багато хто не отримує права на викладання з першого разу. Проте переможців конкурсу забезпечують роботою за розподілом.

Однак це зовсім не означає, що педагог буде відпрацьовувати своє навантаження у 18 годин тільки в одній школі і навіть в одному місті. Єдина втіха: витрати на дорогу "страждальцеві" оплатять. "Одній вчительці доводилося 2 рази на тиждень їздити з Марселя в Авіньйон, які знаходяться на відстані 87 км. Через місяць такого життя бідолаха стала погано себе почувати", - розповідає Аліна Аксьонова, яка рік пропрацювала асистентом вчителя російської мови у Франції. Але багато хто терпить такі умови праці, оскільки французькі педагоги заробляють дуже непогано: 1500-2000 євро (середня зарплатня по країні - 2068 євро).

Крім того, у вчителів існує ряд надбавок, які дозволяють їм "розбагатіти" десь на 100-130 євро. Ще є так звана "професійна картка". "З нею педагоги можуть безкоштовно відвідувати всі національні музеї, а в приватних - отримувати велику знижку, - розповідає Аліна. - Атмосфера ж у французькій школі досить демократична. Наприклад, учням не задають домашніх завдань, а вчителі дуже рідко підвищують голос на них. І останні до цього настільки звикли, що можуть дозволити собі, наприклад, читати газету на уроці. При цьому вони дуже дивувалися, коли я забороняла подібні речі".Джерело: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1469378786725903&set=gm.1477832072519470&type=1
Категорія: Школа | Додав: Admin (22.09.2015)
Переглядів: 428 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]